Termíny a náplň letní výtvarné školy AMAZONIE 2022

" Tím největším uměním je umění vidět krásu "

 

Téma letní výtvarné školy 2022: KOUZELNÁ ZAHRADA

Pozvání: .........................".zavři oči a představuj si svou vlastní tajemnou zahradu uvnitř sebe, zkus se jí procházet a chvíli počkej, co uvidíš.....Pokud budeš chtít, zkus nás do ní pozvat..."

Letní výtvarnou školu vede již tradičně o letních prázdninách výtvarnice, bývalá pedagožka výtvarného oboru a fotografka, Mgr. Iveta Stodůlková-Krejčí. Činnosti letní výtvarné školy jsou určeny dětem, které přitahuje výtvarná tvorba jako možnost sebevyjádření. V průběhu pěti dní, od rána až do pozdního odpoledne, se seznámí s možnostmi výtvarných technik, které jsou tradiční i experimentální.  Cílem je děti nadchnout, podpořit jejich představivost a pomoci ji vizualizovat pro sebe i ostatní. Výtvarná tvorba se tak stává rozhovorem, cestou sebepoznání a uznání vlastní jedinečnosti. Každý týden je završen společnou vernisáží s rodiči a v průběhu roku je pořádána velká společná výstava.

Nově jsme připravili třídenní pobyt s výtvarnou tvorbou pro děti s možností účasti  rodiče " Tvoříme spolu"

Amazonie I. Kouzelná zahrada 11.7.-15.7. 2022 

Kdy: 11.7.-15.7. 2022, 9.00 -17.00 hod

Popis: Tento pětidenní tvůrčí pobyt je určen všem dětem, které mají potřebu výtvarného vyjádření. Jde především o radost z tvorby, kterou budeme rozvíjet. Tématem je tentokrát " Kouzelná zahrada". Místo, které můžeme chápat jako prostor kolem nás nebo však také uvnitř. Je to tajemná cesta objevování, pozorování a nabízí nepřebernou škálu výtvarných možností, technik a objevů. Tvořit budeme v ateliéru i venku. Opět se budeme věnovat kresbě, malbě, grafice i objektové tvorbě. Mnozí již znají naši kouzelnou zahradu s jezírkem, kterou budeme zase navštěvovat. Veškeré výtvarné materiály a pomůcky jsou dětem k dispozici. 

Strava: Dětem je zajištěna strava v podobě dvou svačinek a oběda. Svačinky jsou nachystány jako volné občerstvení během dopoledne i odpoledne (domácí pečivo, bábovka, ovoce). Obědy jsou dováženy z restaurace. Pitný režim je zajištěn po celý den.

 

Kde: Letní výtvarná škola v Prostějově, Žižkovo nám.8

Věk: 7-12 let

Kapacita: do 10 dětí

Přihlašování: zde

Cena: 5 500,-/s DPH

 

Amazonie II. Kouzelná zahrada 18.7.-22.7. 2022

Kdy: 18.7.- 22.7. 2022, 9.00 -17.00hod

Popis: Tento pětidenní tvůrčí pobyt je obsahem obdobný výše zmiňovanému tvůrčímu plánu  Amazonie I. Bude se však odvíjet od potřeb starší věkové kategorie a tomu budou odpovídat i jiné možnosti uplatnění výtvarných technik a uchopení námětu.

(Poznámka: Často se stává, že děti chtějí pokračovat i v druhém nebo třetím týdnu. Pokud je místo, je toto možné právě z důvou, že každý týden je utvářen zcela odlišně než předchozí.)

Kde: Letní výtvarná škola v Prostějově, Žižkovo nám.8

Věk:  10 -14 let

Kapacita: do 10 dětí

Přihlašování:  zde

Cena: 5 500,-/s DPH

 

Amazonie III. Kouzelná zahrada 8.8. - 12.8. 2022

Kdy: 8.8.- 12.8. 2022, 9.00 -17.00hod

Popis: Tento pětidenní tvůrčí pobyt je obsahem obdobný výše zmiňovanému tvůrčímu plánu  Amazonie I. a II. Bude se však odvíjet od potřeb starší věkové kategorie a tomu budou odpovídat i jiné možnosti uplatnění výtvarných technik a uchopení námětu.

(Poznámka: Často se stává, že děti chtějí pokračovat i v druhém nebo třetím týdnu. Pokud je místo, je toto možné právě z důvou, že každý týden je utvářen zcela odlišně než předchozí.)

Kde: Letní výtvarná škola v Prostějově, Žižkovo nám.8

Věk:  12- 15 let (možno zařadit i starší)

Kapacita: do 10 dětí

Přihlašování:  zde

Cena: 5 500,-/s DPH

 

NOVINKA - připravujeme Amazonie IV. Tvoříme spolu 18.8.- 21.8. 2022

Kdy: 18.8.- 21.8. 2022

Kde: Dolní Hedeč, Králíky, Pardubický kraj, penzion a biofarma Chalupa u pramene

Popis: Tento čtyřdenní  pobyt vychází z potřeby sdílet radost z tvorby společně s rodičem nebo blízkým rodinným členem. Jde o propojení na společné tvůrčí frekvenci. Tvořit spolu. Zároveň je určen pro děti, které se již Amazonie účastnily a chtěly by se do vzájemné tvůrčí spolupráce ponořit ještě více i bez rodiče. Veškeré tvůrčí materiály budou zajištěny. Pobyt se bude konat v malebném prostředí v Dolní Hedči a bude naplněn intenzivní tvorbou v souladu s přírodou. Strava bude v penzionu a to z vlastních produktů biofarmy, nocleh přímo v penzionu a k dispozici bude vnitřní i venkovní ateliérový prostor. V horkých letních dnech potěší i bazén v areálu penzionu.

Věk:  8 a více let

Kapacita: do 15 osob

Přihlašování: - dítě-zde

                        - dospělý-zde                         

Cena/dítě: - 7 500,- (zahrnuje celý pobyt se stravou a tvůrčí výtvarné aktivity)

Cena/ tvořivý dospělý: - 3 100,- (zahrnuje celý pobyt se stravou a účast na tvůrčích aktivitách s dítětem)

více o tomto pobytu zde